Енергія вітчизняного сонця і вітру завдяки зеленому водню може в 14 разів перекрити потреби держави в електриці

 

Понад 8% електроенергії, яку виробляють у світі, припадає на сонячні та вітрові електростанції. В Україні цей показник поки що більш як удвічі нижчий, але перспективи просто неймовірні.

Проблема в тому, що відновлювані джерела електроенергії в Україні поки погано вбудовані в загальну енергетичну мережу: якщо в мережах надлишок – передусім відключають надходження електрики від вітрових і сонячних станцій (АЕС спробуй відключи, собі дорожче).

Ще одна проблема – відсутність накопичувачів для електроенергії, отриманої з відновлюваних джерел. Ідеальним виходом із такого становища, на переконання Степана Кудрі, є використання зеленої електрики для виробництва зеленого водню шляхом гідролізу.

А водень – річ корисна. Хочеш – продавай його, хочеш – змішуй із киснем і отримуй на виході електроенергію і чисту воду. До речі, за словами директора Інституту відновлюваної енергетики, потенційно в Україні можна виробляти до 500 мільярдів кубометрів водню, що еквівалентно 160 мільярдам кубів природного газу. А щорічні потреби України в газі – близько 32 млрд кубометрів.